SEO testi nasıl yapılır?

SEO analizi nasıl yapılır?

 Arama motoru optimizasyonu olarak da adlandırabileceğimiz "SEO" , internette karşımıza en az bir kaç kere çıkmıştır. Peki nedir bu "SEO"?

SEO nedir? 
 Kısa bir özet geçmek gerekirse , SEO: web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde taramasına olanak sağlayacak şekilde web sitesinin optimize edilmesi , anahtar kelimelerle arama motorunda üst sıralara çıkmak demektir.

SEO testi nasıl yapılır?
 SEO testini ücretsiz bir şekilde yapmak çok basittir. sitemize giriş yapalım. Gerisi çok basit. Web sitenizin adresini yazın. Adreste sizin SEO puanınızı size sunar. Ayrıca sayfayı biraz aşağı kaydırırsanız nasıl SEO puanınızı artırabileceğinizi ve SEO puanınızı düşüren seo ayarlarını bile görebilirsiniz.
NaberBlog SEO puanı

Gördüğünüz gibi NaberBlog'un SEO puanı 74 müş. Bunu nasıl 100 yapabileceğinizi ise gayet anlaşılır bir dille size anlatıyor.

NOT: Sitenizin yayın resimlerini büyük tutmak ya da çok fazla resim paylaşmak, sitenizin hızını düşürür. Buda SEO açısından büyük kayıptır. Küçük bir tüyo verecek olursak, NaberBlog'un içerik resimleri küçüktür. Bu nedenle web sitemiz 5 saniye içerisinde yüklenebilmektedir. 

Yorumlarda kendi SEO puanınızı paylaşabilirsiniz :)

Yorum Gönder

1 Yorumlar

  1. Yine faydalı bir paylaşım. Bizim sitenin puanı 62 çıktı. Nerelerde eksiğimiz olduğunu gördük. Onları düzeltince bakalım puan ne olacak. Bilgi vereceğim

    YanıtlaSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)