İnternette hangi ürünler daha çok satar? E-ticaret tüyoları

E-ticaret ipuçları

 İnternetten para kazanmak neredeyse herkesin hayali diyebilirim. İnternetten kazanılan miktar 1 lira olsa bile , inanın o parayı kazanmanın keyfini hiçbir yerde bulamazsınız.

 Son zamanlarda e-ticaret’e büyük sayıda ilgi var ve e-ticaret işine yeni atılanlar için hangi ürünlerin daha çok piyasada gittiğini, ne kadara gittiğini ve bazı ipuçlarını öğrenmek sizi olası zararlardan kurtaracaktır.

En çok satan ürünler:

Hobi eşyaları:
 Çoğu insanın bir hobisi vardır ve bu hobi eşyalarını alırken insanlar paralarına kıymaz. En basit bir örneğinden, diyelim sizin yeni bir kaleme ihtiyacınız var . Bu bir ihtiyaçtır. Kaleme vereceğiniz parayı çok görür ve hep ertelersiniz. Kısacası başka şeyler ile idare etmeye çalışırsınız.Ancak bir hobi eşyasına (koleksiyonluk karakterler,legolar, vb.) vereceğiniz paraya hiç kıymazsınız. Çünkü insanlar kendilerini günlük streslerinden uzaklaştıran ve günün yorgunluğunu dağıtan eşyalara gözü kapalı para verebilirler. Hemde parası ne kadar olursa olsun. Hatta bu yüzden çoğu koleksiyonluk hobi eşyaları dudak uçuklatacak kadar pahalı olabiliyor.

Anne ve bebek ürünleri:
 Birçok e-ticaret sitesine girdiğinizde en çok satılanlar listesinde istisnasız birkaç tane anne ve bebek ürünü bulunuyor. Dönemimizde bebek sayısı oldukça artıyor. Ayrıca bebek bezi fiyatları o kadarda ucuz değil. Ebeveynler bebeklerine bebek bezi almak zorundalar. Bu yüzden sizin satmak istediğiniz bir bebek bezi istisnasız satacaktır. Tabi illa bebek bezi satmak zorunda değilsiniz. Bebek oyuncakları, hamile giysileri vb. Birçok şey satabilirsiniz.


Akım Ürünleri:

 Akım ürünleri ya da moda ürünleri , herkeste olduğu için satılan ürünlerdir. En basit örneğinden stres çarkı vb. Gereksiz ancak dönemin akımı haline gelmiş ürünler hızlı tükenir. Bu tür ürünlerin kar oranı yüksektir ancak bu tür akım ürünlerini bulmak için çok çabalamak gerekir. Doğru ürünleri tahmin etmek önemlidir. Yoksa ürünler elinizde kalabilir.

Ucuz 1 milyoncu ürünleri:
 1 milyon dediğime bakmayın. 5 ya da 10 tl de olabilir. İnsanların çoğu ihtiyacı olmayan , sırf o an istediği için ve ihtiyacı olduğunu zannettiği için birçok saçma sapan ürünler alırlar. Kısacası milyoncularda gördüğünüz toptan satılan eşyalarda kolay satılabiliyor. (Kaliteli olması önemli)


Mevsim giysileri / eşyaları :
 Mevsime ayak uydurmak çok önemlidir. Mesela yılbaşına doğru bere, atkı gibi özellikle gençlerin tercih edebileceği moda ürünler kolay satılabilir. Ayrıca yine yılbaşına yakın , kupalar ya da yılbaşı hediyelik eşyalarıda çok satılır.

Birkaç tüyo:

  • Özel günlerde indirimler yapın
  • Ürün çeşitliliğiniz çok fazla olsun. Zaman geçtikçe satılmayanları çıkarın. Satılanları piyasada tutun.
  • Sattığınız ürünlerin müşterilerinden geri bildirim almaya çalışın.
  • Müşteri ile diyaloğunuzu kesmeyin.

Birazda motivasyon:
 Unutmayın,e-ticaret dünyasına ne kadar erken girerseniz sizin için o kadar yararınıza olacaktır. ‘İnternet benim işim değil’ demeyin. Çünkü birçok kişi geçimini bu tür e-ticaret sitelerinden sağlıyor. İllaki internetten bir şey satın almışsınızdır. Şunu bilmenizi isterim ki sizin satın aldığınız ürünleri satan kişilerde sizden farksızlar. E-ticaret ile aylık 300-400tl ek bir bütçe çıkarabileceğinizide unutmayın. Dönem değişiyor, interneti kullanın.

Bu yazı NaberBlog.com’a aittir. Bilgiler , kendi tecrübelerim ve e-ticaret uzmanlarından alınmıştır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar