internet pazarlamacılığı ve e-ticarete giriş


E-ticaret rehberi
 Her gün sadece Türkiyeden yaklaşık 55 Milyon kişinin kullandığı internette e-ticaret kavramı gün geçtikçe büyüyor. İnternetten satış yapmak zor gibi görünsede bu rehber yazı sayesinde sizde bilgi sahibi olacaksınız ve belkide sizde bu “e-ticaret” dünyasınada bir yer edineceksiniz.

Ürün Seçimi
Ürün seçimi işin ilk adımıdır. Ürün sayınızı ve ürün çeşidini belirlemek önemlidir. Tek bir ürün satarak o üründe uzmanlaşmak mantıklı bir seçenek olabileceği gibi çeşit çeşit üründe satabilirsiniz.

Web sitesi
Web siteniz olmazsa doğal olarak satış sitesi kuramazsınız. İnternette pek çok alan adı satış siteleri bulunmakta. Size en güvenilir olanı seçin ve web sitenizi oluşturun. Size tavsiye olarak GoDaddy ‘i kullanabilirsiniz.

Özel günler | Planlama
İşinize daha başlamadan planlama yapmak çok önemlidir. Özellikle özel günlerde (yaz tatili,sevgililer günü vb.) indirim yapmanız, şirketinizi tanıtmak için büyük bir reklam ve müşteri fırsatıdır.

Fatura yetkisi

Bir ürün satabilmek için fatura vermeniz şarttır. Tabi fatura verebilmek için ise devletten izin alıp vergilerden sorumlu olmanız gerekir. Aksi takdirde fatura kullanmazsanız , işletmenizin bakkaldan farkı kalmaz.

Reklam
Reklamlar ,ürünlerinizi müşterilere tanıtarak satış miktarınızı büyük bir oranla arttıracaktır.
Ancak reklam yayınlamak demek para harcamak demek ve sizin gibi yeni bir şirketin yapmaması gereken bir husus demektir.Ancak 1 reklam, yaklaşık 100bin müşterinin karşısına çıkar. Yaklaşık 100 bin müşteriden 10bin’i sizin reklamınıza tıklasa ve sitenize uğrasa, ve bu 10 bin müşterinin 500 tanesi ürününüzü satın alsa, 1 reklam zararını kolaylıkla kaparsınız.Ayrıca sosyal medyadan da bedava reklamlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sabır
Bu saatten sonra yapmanız gereken tek şey beklemektir. Hedefiniz , büyük şirketler gibi olmak olmasın. Yavaş yavaş ancak istikrarlı bir şekilde büyümek en faydalı olandır. Küçük ancak sizden daha deneyimli web sitelerinden örnekler alın. Ve web sitenizi güncel tutun. 1 müşteriyi mutlu etmeniz , başka müşteriler demektir. 

Şimdiden başarılar!👍

Yorum Gönder

0 Yorumlar