Blogger site yönlendirme

otomatik site yönlendirme
Blogger'da site yönlendirmek kolay olsada pek çok kişi bunu yapamamakta.Nedeni ise Blogger'ın bu konuda pekte anlayabileceğimiz elle tutulur bir bilgi vermemiş olması.Kısaca site yönlendirme nedir?
 Kısaca site yönlendirmekten bahsedecek olursak,site yönlendirme 2'ye ayrılıyor. kalıcı yönlendirme ve geçici yönlendirme.

 Kalıcı yönlendirmeden bahsedecek olursak, örneğin blog adresiniz www.naberörnek.com du.Yeni bir blog açtınız adı da www.naberörnek1.com olsun ve bunu yönlendireceksiniz. Kalıcı yönlendirmeyi kullanır iseniz, ziyaretçiler sizin eski sitenize girmeye çalışırken otomatik olarak yeni sitenize yönlendirilecekler ve böylece Google arama dizininden de gerileme yaşamayacaksınız.

 Geçici yönlendirmeden bahsedecek olursak, örneğin siteniz yapım aşamasında ve sitenize giriş yapılmasını istemiyorsunuz.Sitenizi xx/xx/20xx tarihinde açmak istiyorsunuz. O zaman o tarihe kadar sitenizin başka bir siteye yönlendiriyorsunuz. Mesela sitenizi yapım aşamasında yazan başka bir siteye yönlendiriyorsunuz.


Bunun gibi çeşitli şekillerde kullanılabiliyor.


Site yönlendirme


Blogger paneli>ayarlar>arama tercihleri kısmından özel yönlendirmeler kısmını düzenleyerek aynı kaynak kısmına sadece 1 adet " hedef kısmına 2 adet " / " koyarak yönlendirilecek web sitesinin adresini yazın.
Blogger site yönlendirme


Kalıcı olmasını istiyorsanız kalıcının yanına tik atmayı unutmayın.

Yorum Gönder

1 Yorumlar

Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)