HackLink ile BackLink arasındaki farklar neler?

Backlink Alınmalı Mı?
BackLink: Backlink , para ile trafiği yoğun olun bir siteden link almak,ziyaretçi çekmektir.Şöyle de denilebilir. Siz , blogunuza benzer bir bloga para veriyorsunuz, oda kendi blogunda sizi bir şekilde tanıtıyor. Eskiden Google buna izin versede  son zamanlarda bunu yasakladı.
Backlink alımının yanlış yapılması hakkında size şöyle bir örnek verecek olursam;

(Yaşanmıştır)

Birisi blogu vardır ve backlink alarak trafiğini arttırmak ister. Kendisi moda,makyaj ile alakalı yazılar paylaşırken gidip teknoloji konulu bir blogdan backlink alır.
Tabi Google durumu fark eder çünkü Teknoloji ile Makyajın alakası yoktur ayrıca backlink alan blogun günlük trafiği 30-35 iken aldığı blogun trafiği ise 800-900 dür.Ve  sonunda Google buna ceza verir. Aldığı backlink de boşuna gider verdiği para da hatta okadar emekleri de. Çünkü blogu Google'da 3.sayfalarda çıkarken artık 11-12. sayfalarda çıkmaya başlar.

 Kısacası backlink bazen planlandığı gibi olmuyor. Özellikle Adsense'den reklam alan dostlarım varsa sakın Backlink almasınlar , çünkü Adsense Politikalarından biriside Para ile trafik çekilemez kuralıdır ki eğer sizi backlink alırken bulursa bırakın hesabınızın dondurulmasını direkt olarak kapanır.Ancak küçük bir siteyseniz ve günlük trafiğinizi 40-45 tıklanma arttırmak istiyorsanız size benzer bir blogdan alım yapabilmeniz mümkün.


HackLink: Hacklink, açıklardan faydalanılarak ele geçirilen web sitelerden farklı web sitelere, izinsiz olarak yapılan linkleme işlemidir. Evet aslında backlinktir ama link veren site yöneticisinin bundan haberi yoktur. Linki siz para verip almazsınız.
Direkt olarak site açıklarından yararlanarak gizli linkler yerleştirirsiniz. Örnek verecek olursak;

 Gördüğünüz gibi sağ tarafta bir link var ama siz göremiyorsunuz. hemen şurada >LİNK < İşte aynı bunun gibi ya da buna benzer yanıltıcı linkler yerleştiriliyor ve o siteden trafik elde ediliyor.

Zararlı mıdır?
 Aslında buna cevap vermek bile çok saçma.Sonuç itibari ile kaliteli sitelerden backlink sağlandığı için faydalı ama ne zamana kadar fark edilmez bu durum bilinmez. Backlink alırken karşı tarafın rızası olarak para ile link alıyorsunuz ve o bile yasak. Kaldi ki bunda sitenin açığından yararlanıyorsunuz. Backlinkin cezasını Google  dizininde gerilere düşmekle ödeyebilirsiniz ancak Hacklink çok farklı. Başınız büyük belalara girebilir. Bu nedenle size tavsiyem ikisinede bulaşmayın. Bu konuyu açmamın sebebi ise şu backlinkin son zamanlarda yasak olmasına rağmen çok fazla tercih edilmesi. Umarım bu tür durumlara bulaşmazsınız. 

Sorularınızı yorumlarda beklerim.

Yorum Gönder

5 Yorumlar

 1. Backlink denilen şey illâ parayla mı yapılır? Sosyal medyada herhangi bir yerde blogumuzun tanıtımını yapıp oraya link bırakıyoruz; bu zararlı mı şimdi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sosyal medyadan trafik çekmek her web sitesinin yaptığı bir şey. Sosyal medyadan trafik çekmek binevi reklam gibidir. Ancak Google'ın Program Politikalarının 8. Maddesine göre; Belirli kaynaklardan trafik alan sayfalara Google reklamları yerleştirilemez. Bu "kaynak" ibaresi olarak farklı web sitelerinden bahsetmektedir. Reklam alınamaz demesinin sebebi ise hem YASAK hem de geçersiz trafik kaynağı olmasıdır.Size verdiğim örnek Adsense Program Politikalarının 8.Maddesidir. Kısacası Backlink WebSitelerinden alınamaz.Ancak sosyal medya ile alakalı böyle bir durum araştırmama rağmen bulamadım. Google backlink konusunda okadar katıdır ki , Backlink İhbar sitesi bile bulunmaktadır. Google Backlink İhbar

   Sil
  2. Anladım; bilgi için teşekkürler...

   Sil
 2. Bence baklinke gerek yok...Ben makro sitemi her zaman mikro siteler ile desteklerim...Ünlü gömlek firmasını 1.sıraya taşımak için bu yöntemi yaptım....Her şehirde ve dünya ülkeleri önemli şehirlerinden yayın yapan mikro siteler kurdum.Bu sitelerin başına profosyonel blogger lar görevlendirerek normal link ağı oluşturdum.Sizlerde makro siteniz için mutlaka besleyici mikro siteler yazın.Kim uğraşacak bununla derseniz;
  Yazdığınız metinlerde kafadan sallama olsun..Ama mutlaka paragraflı metinler olsun.İçlerinde mesela br sözcükte gömlek geçsin...ana siteyi de değerli kelime ne ise onunla besleyin.Göreceksiniz hep 1.sırada olacaksınız.....
  Diğer stratejileri yerin varsa yazarım editör...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi bu tür yararlı ve ilginç içerikler için her zaman yerimiz var buyrun gelin konuk yazarlığa bekleriz. https://www.naberblog.com/p/blog-page_19.html

   Sil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)