Blogger yazı tipi değiştirme

Blogger yazı tipi nasıl değiştirilir?


Blogger hazır temaların yazı tipi nasıl değiştirilir?

 Çoğumuz Blogger'ın kendi temalarını kullanmıyoruz. Büyük bir çoğunluğumuz internetten yüklediğimiz bir temayı geliştirerek kendi temamızı yapıyoruz.Ancak internetten yüklenen temalarda , Blogger'ın "Özelleştir" özelliği kullanılamıyor. Bu nedenle italic tarzı ince ve kötü görünen yazı tiplerini değiştiremiyoruz. Aslında değiştirebiliyoruz ancak CSS kodlarını değiştirerek yapabiliyoruz. Yani manuel bir şekilde.

 CSS kodlarını değiştirmeyi öğrenmeden önce yazı tipinin nerede saklandığını bulmamız lazım. Sizlere resimlerle örnekler göstereceğim. Sizde kendi blogunuzda aynılarını uygulayın.Yazıya sağ tık > incele yapın.
  Ok işareti ile gösterdiğim kısma ben sağ tık > incele diyeceğim. Sizde kendi içerik başlığınıza aynısını yapın.


 İncele kısmından aşağılara doğru gelerek "Font-family" yazısını arayın. Bulduğumuz yazının yanında tırnak içerisinde olan kısım bizim yazı tipimiz.Örneğin benim yazı tipim 'Signika Negative' . Şimdi bu yazı tipinin adını kopyalayalım ve Blogger'dan tema>HTML'yi düzenle kısmına girelim.

 CTRL+F yardımıyla arama çubuğu açalım ve yazı tipimizi aratalım. Benimki 'Signika Negative' olduğu için ben bunu aratıyorum.


 Ben 'Signika Negative' yazısını arattığımda 3 adet çıktı. Bunların hepsini ben 'Arial' ile değiştirdim.Siz hangi yazı tipini istiyorsanız onu yazın. Kaç tane çıkması önemli değil belki sizde 5 tane olan yazı bende 2 tanedir.
Temayı kaydedin ve blogunuza girin.

Yorum Gönder

6 Yorumlar

 1. faydalı bilgi için teşekkürler editör

  YanıtlaSil
 2. Gerçekten yararlı içerik tebrikler yazar! Daha fazla içerik bekliyorum

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar blogger’a yeni başladım. Blogumiçün neler yapmam lazım????

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tavsiye verir misiniz

   Sil
  2. Tabi veririm, hatta şansınıza ben bu konu hakkında bir içerik oluşturmuştum . Ancak daha yayınlamıyorum içerikleri yazıp bekletiyorum. 2 gün sonra bu sorunuzun cevabını detaylarıyla birlikte sizlerle paylaşacağım.

   Sil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)