Blogger gadget başlıklarına Font Awesome ikonları ekleme

Blogger Font Awesome Icons
Blogger'da, gadget başlıklarına Font Awesome ikonları nasıl eklenir? Font Awesome ikonları,  eklenti başlıklarına nasıl eklenir?

Font Awesome ikonlarını dilediğimiz her yerde aynı emojiler gibi kullanabiliriz. Hatta bu ikonlara Yazılımın emojileri bile diyebiliriz. Çok güzel sade ve öz ikonlar olsa da nasıl eklenileceğini bilemeyen dostlarımız var. Bu dostlarımıza yararlı bir bilgi olması dileğiyle başlayalım.

Font Awesome ikonları nasıl Blogger'a eklenir?


Gadget başlıklarında vb. yerlerde Font Awesome ikonlarını kullanabilmemiz için öncelikle Font Awesome stylesheet kodunu eklememiz gerekiyor. Bu kodu blogumuza eklemeliyiz aksi takdirde ikonlar görünmeyecektir.

Tema > HTML Düzenle seçenekleri ile kodların yer aldığı sayfaya giriş yapıyoruz. Burada Ctrl+F yardımıyla aşağıdaki kodu buluyoruz.

<head>

Bu kodun hemen altına
<link rel="stylesheet" href="https://maxcdn.bootstrapcdn.com/font-awesome/4.7.0/css/font-awesome.min.css" />

kodunu ekliyoruz ve kaydediyoruz.

Şu andan itibaren istediğimiz alana ikonlarımızı ekleyebiliriz. Eklemek için önce bir ikon seçin ve kodunu kopyalayın.

Gadget başlıklarına Font Awesome ikonları ekleme


 Aynı şekilde Tema>HTML Düzenle seçenekleri ile kodların yer aldığı sayfaya ulaşıyoruz. Bu sefer Ctrl+F yardımıyla, Font Awesome ikonu eklemek istediğimiz Gadget başlığını aratıyoruz. Mesela benim blogumda Sponsorlu Bağlantılar eklentisi için

Blogger Font Awesome Icons

arama yaptığımda karşıma yukarıdaki gibi bir görüntü çıkıyor. Bu kodların arasında <h2> etiketi arasında yer alan
<data:title/>

kodu, eklenti başlığını belirtiyor. Bu kodun başına eklediğim

<i class="fa fa-rocket" aria-hidden="true"></i>

kodu Font Awesome'ın priz ikonu. Bu şekilde istediğiniz her eklentinin başlığına dilediğiniz ikonları ekleyebilirsiniz. "Font Awesome ikonlarını nereden bulabilirim?" diye sorarsanız, Fontawesome işinizi görecektir.

Konuyla ilgili sorularınızı yorumlarda bekliyorum.

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Çok beğendim ellerine sağlık. Yalnız bir sorum olacak.Sitenin Reklamlar sayfasına bir göz attım. Sponsorlu bağlantılar listesi 1aylık 15tl imiş. Bana biraz ucuz geldi bu konu üzerinde biraz düşüneceğim ancak biraz indirim şansı var mı mesela 15 değilde 10tl gibi bir fiyat?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Öncelikle yorum yaptığınız için teşekkürler. Reklam sayfasında da görebileceğiniz gibi bu fiyatların hepsi indirimli zaten. Normalde 30TL olan sponsorlu bağlantılar listesini 15TL ye indirdim (Sınırlı süreliğine) . 2ay ve üzeri satın alırsanız elbette 10TL den hesaplanıyor ancak sanırım reklam sayfasının tamamını net bir şekilde okumamışsınız çünkü altta büyük yazılarla "indirim talep edilemez" yazmıştım. Eğer reklamları düşünürseniz lütfen yorumlardan değilde İletişim adresimden bana yazabilir ya da sorularınızı Yardım Formundan sorabilirsiniz. İyi günler.

      Sil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)