Sitem Google Da Çıkmıyor Sorunu

  

   Blogumuzun ya da internet sitemizin arama motorlarında görünmesi sağlamak için, arama motorlarının Google Search Console sistemlerini kullanmamız gerekir. Aynı zamanda arama motorları için gerekli kayıtlarda yapılmalı. Nasıl mı?İlk olarak size işe yaradığını kanıtlamak için öncesi sonrası yapayım. Google'da "WayTekno" diye arattım. Göründüğü gibi blogum çıkmıyor. 
                                     

  Blogumun çıkmadığını kanıtladık. Şimdi ise nasıl Google'a çıkacağını anlatalım.
Google Search Console 'u Google'da aratın ve Gmail hesabınız ile giriş yapın.Özellik Ekle kısmından sitenizin URL sini girin. Bu işlemi her yeni bir blog kayıtı yayınladığınızda uygulamanız gerekir. Yani yeni kayıtın url sini girmeniz gerekir.


Buraya Google'da çıkmasını istediğiniz kayıtın urlsini girin. Ben Ana Sayfamın Google'da çıkmasını istediğimden Ana Sayfamın  URL sini yazdım.


Şimdi ise buradan Google gibi getir'e tıklayın.


Sağ üstten önceden eklediğiniz URL leri seçebilirsiniz. Seçtiğiniz url yi buradaki boş kısıma yapıştırın. (Eğer Ana Sayfanızı kayıt ettirecekseniz , alanı boş bırakın)Dizine eklenmesini iste dedikten sonra biraz bekliyoruz. (birkaç saat sürebilir.)Ardından sitemi Google'da arattığımda ...


 Görüldüğü gibi sitem artık en başta çıkıyor. Bundan sonra Google'ın sizin sitenizi indexlemesi gerekir. Yazmış olduğum Google Search Console Site Haritası Nasıl Yapılır? adlı yayınımdan öğrenebilirsiniz.


Detaylı Anlatım Videoda!


Yorum Gönder

5 Yorumlar

 1. Böyle bir yayın yaptığınız için çok teşekürler! Sizi yakından takip etmeye başladım şu son zamanlarda. Saolun.

  YanıtlaSil
 2. Yararlı ve güzel bir yayın olmuş

  YanıtlaSil
 3. Bu kayıt kısmına video nasıl eklediniz acaba?

  YanıtlaSil
 4. blogger'dan kaydınızı yazarken sağ üstte fotoğraf ekleme kısmının hemen yanında video işareti var. Ona tıklayıp videoyu masaüstünden sürükleyin ve yüklenmesini bekleyin.

  YanıtlaSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)