Google+ Kapanıyor! (GÜVENLİK AÇIĞI !)"Kullanıcılar sitemizde 5 saniye bile vakit geçirmiyorlar!"

Bugüne kadar Google+'ın kullanımıyla ilgili bilgileri paylaşmamayı tercih eden Google, kapanma kararı açıklamasında, Google+ kullanıcılarının platformu çok az kullanıp çok az etkileşime girdiği, kullanıcıların yüzde 90'ının uygulamada ortalama sadece 5 saniye vakit geçirdiği bilgisini verdi.

Kullanıcılar Google'a "kamuoyuna neden bilgi verilmedi?"diyerek sorduğunda ise
Google’ın resmi açıklamasında yaşanan bu olayın kamuoyuna açıklamayı gerektirecek kadar ciddi olmadığını belirtti.                                                               Google, kapatma kararını, platformun yeterli kullanıcıya ulaşamadığı ve kullanıcıların yeteri kadar etkileşime girmesini sağlayamadığı gerekçesiyle aldığını duyurdu.

Kişisel Bilgilerimizin Korunması İçin Kapanıyor.
    İnternetin Hükümdarı olarak bile adlandırılabilecek Dev Google şirketinin sosyal ağ platformu  olan Google+ (Google Plus) ortaya çıkan güvenlik açığının ardından kapatılıyor . Google, Facebook'a rakip olma hedefiyle kurduğu Google+ servisinin son kullanıcılara yönelik olan bölümünü, sistem açığı sonucu kullanıcıların bilgilerinin belli bir zaman aralığına kadar  korunmasız hale gelmesinin ortaya çıkmasının ardından kapatma kararı aldı. Aslında daha erken kapanacak Google + bu bilgi hırsızlığı yüzünden daha erkene çekmek zorunda kaldı.
Google resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, yazılım sisteminde yaşanan bir açık nedeniyle, Google+ kullanıcılarının özel bilgilerinin üçüncü tarafların erişimine karşı korunmasız hale geldiğini belirterek, bu durumdan yaklaşık olarak 500 bin kullanıcının kişisel bilgilerinin etkilendiğini duyurdu.
Bireysel kullanıcılar için kapatılacak olan Google+, şirketlere özel olarak ise hizmet vermeye devam edecek. 
DipNot: Google+ 2011 yılında Facebook'a rakip olma amacıyla kurulmuş ancak proje Facebook karşısında başarısız olmuştu.
HİSSELERİ DE ETKİLENDİ !
Kullanıcıların Google ve Gmail hesaplarına entegre olarak aktif hale getirilen Google+’da 2 milyarı aşkın kullanıcının profili yer alıyordu. Resmi açıklama ardından Google'ın çatı şirketi Alphabet’in ABD borsalarında işlem gören hisseleri yüzde 1’e yakın düşüşle kapandı.

Yorum Gönder

3 Yorumlar

  1. BossFatherŞubat 01, 2019

    Saol kardeşim :V

    YanıtlaSil
  2. SmellBananaŞubat 04, 2019

    Kullanmiyodum bile xd. Adamlar kapatmakta haklıymış. Daha ne işe yaradığını bile bilmiyordm

    YanıtlaSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)