Blogumu internette üst sıralara nasıl çıkartırım? İlk Sayfa Garanti !

  
  Sitenizi internette en üst sıralara çıkarmak için derlediğim maddaler ile artık sizin siteniz de google dizininde yaklaşık 1-3. sayfalara çıkabilecek. Ozaman hemen sıralayalım.Yayınlarınıza herkesin bulabileceği başlıklar koyun.

Bloggerda yayınladığınız her bir yayının başlığında ne yazıyor ise internete ancak onu aratınca çıkar. Yani şöyle bir örnek verecek olursak, diyelim siz internette NaberBlog'u aramak istiyorsunuz. Eğer NaberBlogun adı nbrblog tarzı bir şey olsaydı NaberBlog yazınca çıkmazdı. Ee tabi kimse nbrblog yazmayacağına göre , o yazdığım yayın boşuna olurdu. Bu yüzden yayınınız  hangi konu ile ilgili ise ona göre herkesin yazdığında bulabileceği başlıklar olmalı.

Google Search Console çok önemlidir.

Eğer sitenizi Google Search Console 'a kayıt ettirmediyseniz siteniz asla google dizinine çıkmayacaktır. Buda demek oluyor ki siz ne kadar yayın yapmış olursanız olun , kayıt ettirmeden en iyi yayın bile çıkmaz. Sonra internette boş boş yayın yapanlar kayıt ettirir sizden daha çok bir popülerite kazanır.

Asla vazgeçmeyin .

1 kere bile yayın yapmayı bırakmayın.İster  1 hafta ister 1 ay . Yinede bırakmayın. Çünkü siz ne kadar fazla yayın  yaparsanız Google sitenizi o kadar çok indexler.
Mesela her saat başı bir yayın atıyorsanız Google sitenizi saat başı indexlemeye başlar. Buda sizin daha üst sıralarda kalmanıza yardımcı olur. Ancak her hafta başı yayın yaparsanız Google sitenizi haftada 1 kere indexler buda Google dizininde 10-11. sayfalarda çıkmanıza neden olur.

Telif haklarına hep dikkat edin.

Eğer telif hakları olan fotoğraflar yayınlar paylaşırsanız , bırakın Google dizininde çıkmayı yaptığınız yayın kaldırılabilir bile. Telif Hakkı Kaldırma linkine tıklayarak fotoğrafların telif hakkını nasıl kaldırabilirsiniz bir bakın.Kopya içerik yok.

Google her şeyimizi izleyebilir. Özellikle bir internet siteniz varsa... Google kopya içerikli olan çoğu yayını geri sıralarda bırakır. Peki kopya olduğunu nasıl mı anlıyor?
Siz hangi siteden çaldınız bilebilir. Mesela diyelim ben bu yayını A sitesinden çaldım var sayalım.Ancak A sitesinin sayfası zaten Google'da indexli . Yani kopyaladığım yayının indexlenmesini istersem. Google bukadar çok benzer kelimeleri fark eder. Bu nedenle her yazının kendi kaleminizden çıkması da çok önemlidir.Kaliteli içerik.

Eğer içerikleriniz baştan savma kalitesiz olursa kimse size tıklamaz. Tıklanmazsanız daha da gerilere düşersiniz. Google'a bir şey yazdığınızda ilk sıraya çıkan yayınların hepsi en çok tıklanma alan içeriklerdir ve bir çoğu kalitelidir. Eğer bu maddelerin hepsine uyduysanız. Siteniz kesinlikle 1. sırayı hak ediyor ve muhtemelen 1. sırada olacaktır. Ancak unutmayın derim ki Google Search Console'un her aracını kullanın.

Yorum Gönder

2 Yorumlar

Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)