PrintScreen Tuşum Çalışmıyor ! Kesin Çözüm

PrintScreen Tuşum Çalışmıyor ! Sorunu Kesin Çözüm !

PrintScreen tuşu neden çalışmaz bende bilmiyorum . 

  Sorun: Ben kendimden örnek verecek olursam bilgisayarımı ilk aldığımda PrintScreen tuşu gayet iyi çalışıyordu. Sonra aradan birkaç yıl geçti ve PrintScreen tuşu bana lazım oldu tıkladım ancak hiçbir tepki gelmiyordu bilgisayardan. Sonra windows 10 çıkmıştı ve bende bilgisayarımı güncellemiştim ve yeniden PrintScreen tuşu çalışmaya başlamıştı. Şu son günlerde PrintScreen tuşu yine çalışmamakta bende... 

    Çözüm:
   
      Sanırım donanımsam değilde yazılımsal bir sorun olabilir. Bunu bilgisayarcıya verip para harcamaktansa pratik bir çözüm buldum kendime.

     Windowsun kendi programı olan "Ekran Alıntısı Aracı" , ana dili ingilizce olan bir bilgisayarda ise "Snipping Tool" tam işimizi görüyor. 


     Hemde normal PrintScreen den çok daha iyi ! çünkü bunda ekranın hangi kısmını almak istediğinizi seçebiliyorsunuz. Ayrıca içinde birçok ekran seçme modu var.Windows arama yerine yazdıktan sonra enter yapın ve çıkan programı açın.

karşınızaa şöyle bir program çıkacaktır.
Buradan ekranın hangi bölümünü çıkarmak istediğinizi seçebilir veya manuel olarak mause ile işinizi görebilirsiniz. Ayrıca hemen PrintScreen tuşu gibi elinizin altında olmasını istiyorsanız görevçubuğuna kaydedebilirsiniz. Zaten çok hafif bir program olduğu için tıkladığınız anda açılıyor. (en kötü bilgisayarda bile tıklar tıklamaz açılır)

Yorum Gönder

0 Yorumlar