Blogger ile blog nasıl kurulur? I Adım adım blog kurmak

       Bir blog adresini herkes bedavadan kurabilir. Aslında blog insanların kendine ait sosyal medyası gibidir. Kişisel bir blogda kendinize ait bilgiler fotoğraflar paylaşırken , teknoloji konulu bir blogda güncel teknolojik haberler paylaşabilirsiniz.Hatta işinizi büyütüp , tıklanma oranınızı arttırıp, reklam almaya ve para kazanmaya da başlayabilirsiniz. O zaman gelin sizler ile adım adım bir blog kuralım hemde bedavaya.

1 Bir blog açmak için önce , bedava blog açan bir adres bulmamız lazım. "Blogger.com" bizim aradığımız adres. Bu adres tamamen Google a  ait bir internet sitesidir. Yani verileriniz tamamen güvence altındadır.


2 Siteye giriş yapmak için bir Gmail adresinizin olması gerekiyor. Sağ üstte oturum aç butonuna tıklayarak Gmail adresiniz ile oturum açın. Ancak yoğun kullandığınız bir gmail adresiniz olması daha sağlıklı olacaktır. Çünkü bloğunuzdan gelecek mesajlar direk olarak bu Gmail adresinize gelecektir.Gmail ile giriş yaptıktan sonra karşınıza siz bir şey yapmadan bir ekran gelecektir ,  Burada başlık simgesinden sitenizin sloganını,Adres simgesinden de sitenizin internette nasıl aranacağını seçebilirsiniz. Örnek: "www.wayteknodeneme.blogspot.com"

3  Artık siteniz resmen internete geçmiştir. Şu andan itibaren yapmanız gereken tek şey bloğunuza bir şeyler yüklemeniz olacaktır.Bu arada söylemek isterim ki eğer blogspot.com yazısı nasıl kaldırılır bilmiyorsanız söyleyeyim bunu kaldırmak için domain veren bir siteden yıllık/aylık olarak makul bir fiyata satın almanız gerekecektir. Yoksa blogger ın reklamı hep orada kalır. Bu bütün siteler için geçerlidir eğer Blogger değilde başka bir siteden açmış olsaydınız yine "www.deneme.blabla.com" olarak gözükür bu 2 nokta arasındaki reklam ancak para ile kalkar. Şimdiden siteniz için bol şans. İlgi çekici yazılır paylaşmayı unutmayın.

Yorum Gönder

6 Yorumlar

 1. teşekkürler internette bir web sitem sonunda oldu. reklamlı ya da reklamsız yinede güzel oldu!

  YanıtlaSil
 2. sağol beğendim. Diğer haberlerinede bakcam

  YanıtlaSil
 3. Saollll������

  YanıtlaSil
 4. Adamsın 1 ay bunun için uğraşuyorum

  YanıtlaSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)