Blogger Değiştirilmeyen Tema Renkleri Nasıl Değiştirilir?

 Blogger'ın kendi temalarında istediğiniz rengi uygulayabiliyor temanızı özelleştirebiliyorsunuz. Ancak internetten alınan temalarda aynı işlem maalesef olamıyor. Bunu çoğu kişi de düzeltemiyor çünkü genelde kodlar değiştirilemiyor.
Şimdi şöyle söyleyim bilen bilir benim eski site rengim Kırmızıydı . Şuan turuncu. Peki bunu nasıl yaptım? Çok basit arkadaşlar. Adım adım yapalım gelin beraber.

1) Blogger a giriş yapın ve tema sekmesine tıklayın buradan da Html düzenleye tıklayın.


2) CTRL+F yapın ve arama çubuğunu getirin.

3)Burası çok önemli! sitenizin rengi diyelimm mavi mi? ozaman buraya Blue yazacaksınız. Benim sitemin rengi kırmızıydı yani oraya Red yazdım. Ancak dikkat edin tek başına red olanları değiştirecez yani şöyle atıyorum bir yerde Powered çıktı. Buradaki red değil . Tek başına durak red ler. yani direk " blabla red " red yazısın iki yanında da boşluk olanları değiştiriyoruz. Ancak bu sadece kırmızı da geçerli çünkü sonu blue ile biten bir yazı bir cümle yok.
Burada benim açımdan konuşuyorum, Red gördüğüm her yeri diyelim turuncu yapmak istiyorum ozaman red gördüklerimi Orange ile değiştiriyorum. Taaki iki boşluk arasındaki red yazısı bitene kadar. Sonra temayı kayıt edip çıkıyoruz. işlem bu kadar. Böylece her rengi uygulayabilirsiniz!


 Eğer anlayamadıysanız ya da yardıma ihtiyacınız varsa  İletişim adresimden bana ulaşabilrisiniz.

Yorum Gönder

3 Yorumlar

  1. Çok sağol siyah yaptım ama önce bi ara renk denedim hani açık mavi die ama olmadı. onun bi çaresi var mı?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Maalesef yok ama kodlama ile rengi karartıp açabilirsiniz yine aynı oluyor. Benim sitemin en üstü de fark ettiyseniz koyu turuncu sonra açık turuncu

      Sil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)