Blog İle İnternetten Para Kazanma

 

         Çoğu insan internette bir web sitesi açmak için uzman bir kod yazarı veya yazılım mühendisi olmak gerektiğini sanmaktadır, ancak buna kesinlikle katılmıyorum çünkü inanırmısınız bilmem ancak internetteki bu tür blog ve ortalama acemilikteki haber sitelerinin çoğu normal, sıradan insanlar tarafından oluşturulmaktadır ancak biz bunlarda diğerlerinden farklı olarak dağlar kadar fark göremiyoruz. Aslında demeye çalıştığım şu ki sizlerde evinizde bir Cuma günü kahve içerken blog yazabilir ve bundan yavaş yavaş para kazanmaya başlayabilirsiniz.İşte bu haberimizde sizlerle adım adım nasıl bir web sitesinden para kazanılır bunları konuşacağız.
1- Öncelikle bloğunuzun bir konusu olması gerekir. Çünkü insanlar sizin sitenize bu konulara bakarak girecek yani bir yemek tarifine bakmak isteyen kişi gidipde magazin sitesine uğramaz. Bu yüzden bloğunuza bir tema şart!

2- Bloğunuzun bir teması , konsepti olsun. Yani demek istediğim şu; ne çok fazla karma karışık olsun ne de çok sade. Kendinize özgü en güzel temayı bulmak için internete "Blog teması"yazıp indirebilirsiniz. Ancak dikkat edin çok sade ama çekici bir blog teması insanların dikkatini daha çok cekeceği için bloğunuzda gezinme süresi daha uzun olacaktır.

3-Kendinize özgü bir logo oluşturun! Logo oluşturmak sanıldığının aksine çok kolaydır. İnternette bir çok logo sitesi vardır, bunlardan birine girerek kendi sitenizin adresini yazmanız yeterli olacaktır.


4-Bir konuyu başka bir blogdan çalabilirsin evet, ancak! asla ve asla yapmaman gereken şey sakın aynı yazıyı kopyalayıp kendi bloğuna koyma. Evet o blogda yazan metni oku ona göre kendi aklında canlananları yaz. Her metnin bir kusuru vardır , o metni sen okurken sıkılıyorsan daha ilginçleştir yani kendi tarzını yarat.


5-Bloğa ilk önce 5-6 tane yazı yaz. Blog bomboş kalmasın . Bloğa gadget lar eklemeyi de unutma . mesela iletişim sayfası bir blog için çok yararlı olacaktır

6-Bloğunuza kendi tarzınızı yansıtın. Fotoğraflarla metinlerinizi süsleyin. Çünkü araştırmalara göre insanlar bir adrese gireceğinde %90 oranında önce resimlere bakıyor. Yani harika ve konuyla anlamlı resimler koyarsanız o kişi metninizden sıkılıp çıkmaya karar verse bile durup resimlerinize bakabilir buda sizin reklamınız varsa size yardımcı olabilir.


7-Eğer bir blog kurup bundan para kazanmak istiyorsanız bloğunuzu daima güncel tutmalısınız yani ben her hafta bir haber yayınlarım sonrada yattığım yerden para gelir mantığı maalesef ki burada işlemiyor. Bunun için zamanınızın büyük bir çoğunluğunu bu işe odaklamalısınız.Herkesin bildiği gibi ter yoksa para da yok!

8- En son olarak Adsense yani reklam almaya gelelim. Adsensenin bir kuralı vardır. Önce üye olur sonra bloğunu geliştirirsin ancak bazen adsense 6ay sonra reklam verir bazen 2ay sonra. Buarada AdSense google'ın verdiği reklamlardır.


Yorum Gönder

3 Yorumlar

Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)